​​Ze spolupráce s Ronou Nushi máme velkou radost, protože přesně zapadá do naší vize. Je to mladá, emancipovaná podnikatelka, která se rozhodla zůstat v Albánii a budovat tam svoji značku a firmu. Právě Rona stojí za špičkovou přírodní a BIO kosmetikou, která s naší pomocí může uspět napříč Evropskou unií.

Přitom vznik naší spolupráce byl pro Albánii dost netypický. Domluvili jsme si první schůzku a v podstatě už hned na prvním setkání se dohodli na partnerství. Žádná káva, žádná rakije, a přesto jsme hned “upekli” spolupráci. Prostě nová generace podnikatelů v Albánii. ;-).

 

 

Jsme vážně moc rádi, že jsme našli vzájemnou důvěru a dnes můžeme Roniny produkty nabízet v Čechách a po celé Evropské unii. K přírodě šetrné a účinné produkty Bees & Trees si zaslouží pomoci ještě více lidem než doposud.

 

Ze školní laborky k vlastní značce přírodní kosmetiky

Rona je vzděláním lékárnice a stojí za vznikem značky Bees & Trees. Přitom to byla úplná náhoda. Od střední školy byla vášnivou horolezkyní a potřebovala najít kvalitní a k pleti šetrný opalovací krém.

Jenže to byl v Albánii dost problém. 

Klasické výrobky plné chemie jí nedělaly dobře a ona se prostě nechtěla smířit s tím, že její pleť bude trpět. Rozhodla se to vzít do vlastních rukou a vytvořit vlastní opalovací krém v laboratoři univerzity, kde tehdy studovala. Měla dost trpělivosti a nadání, aby zjistila, jak na to. Odmala v sobě totiž měla vášeň pro přírodu, umění i vědu. 

 

A podařilo se!

 

Vyrobila opalovací krém tak dobrý, že se o něj čím dál častěji začali zajímat nejprve přátelé a pak i přátelé jejích přátel. A nebralo to konce. Takový byl už před těmi pár lety v Albánii hlad po účinné a k přírodě šetrné kosmetice. 

Po opalovacím krému si tedy Rona zkusila vyrobit ještě přírodní hydratační krém. A právě tehdy si naplno uvědomila, že by se tím mohla živit. Založila stránky na Facebooku a Instagramu, kde začala sdílet svou vášeň pro kvalitní kosmetiku a až do ukončení studia experimentovala s jejím složením a s novými produkty.

V roce 2016 měla vymyšlenou celou řadu produktů a Bees & Trees zaregistrovala jako oficiální značku.

A přitom jejím cílem nebylo jen to, aby lidé dobře vypadali a neškodili při tom svému zdraví. Pro Ronu bylo důležité, aby se díky jejím výrobkům lidé skutečně cítili dobře. Přála si, aby se její zákazníci měli rádi tak nějak přirozeně. Ona jim to jen chtěl pomoci objevit.

Její značka postupně rostla a každý nový přípravek pro ni byl jako malé umělecké dílo. Od jednotlivých složek a jejich kombinací, přes design a balení až po marketing a reklamu. Vše dělala s láskou k přírodě i lidem. 

A v roce 2017 Rona dokonce otevřela vlastní prodejnu přímo v Tiraně hlavním městě Albánie.

 

Značka Bees & Trees tedy vznikla spontánně, při hledání šetrného opalovacího krému. Ostatně, ani se není čemu divit. Vášeň často vede k velkým věcem a Rona při svém “opalovacím” experimentu našla mnohem víc než jen přírodní opalovací krém.

 

Bees & Trees je mnohem víc než “jen” přírodní kosmetika

Klasické ekonomické poučky říkají, že smyslem podnikání je vytvářet zisk. To je jistě pravda, ovšem podle Rony by to rozhodně nemělo být jen o penězích. Musí vám skutečně jít o vaše zákazníky a jejich přání. Jen tak můžete vytvořit skutečně kvalitní produkty. 

 

Napříč všemi výrobky značky Bees & Trees je tedy patrná Ronina myšlenka o milování sebe sama i svého okolí. Zkrátka soulad. 

Tuhle myšlenku zhmotňuje například kvalitou a původem ingrediencí ve své kosmetice –⁠ všechny rostlinné složky jsou ekologicky pěstované a pečlivě testované. Cílem je vyrábět čistou a ekologickou kosmetiku, používat recyklované obaly a výrobou co nejméně zatěžovat přírodu.

Filozofie její značky by se tedy dala shrnout ve dvou bodech:

  1. Milovat sami sebe.
  2. Milovat naši planetu.

Ale jak vlastně vznikl název Bees & Trees? Tedy Včelky a Stromy? To nám prozradila sama Rona:

Je to podtržení naší filozofie o přírodní kosmetice a harmonii přírody. Včelky pilně pracují (jako my :-) ) a stromy pomáhají utvářet právě tu přírodu, ze které udržitelným způsobem čerpáme naše ingredience.

Vždy, když se ocitnu v albánské přírodě, tak úplně cítím tu čistou energii a přirozenost. A přesně to chci předat ve své kosmetice. Pomoc lidem, aby měli víc rádi sami sebe a zároveň i přírodu kolem. Naším cílem je tedy vyjádřit lásku k přírodě a zároveň k sobě samým.

Navrženo v Albánii, šetrně vyráběno v Itálii

Jak značka postupně rostla, musela se Rona zamyslet nad tím, kdo obstará zvýšenou výrobu, aniž by utrpěla kvalita. Naštěstí se jí podařilo najít ideální místo v Itálii. Jedná se o certifikovanou laboratoř se 40letou historií

Navíc jsou všechny produkty vyráběny v souladu se všemi nařízeními EU pro kosmetiku a může se tu oficiálně prodávat. Certifikace EU totiž dokazují maximální kvalitu kosmetiky a splnění všech přísných regulací. 

V současné době má značka Bees & Trees v Evropské unii registrovaných deset produktů a v právě na trh uvádí tři další. 

A v Live Albania jsme hrdí na to, že jsme dostali důvěru přírodní a BIO kosmetiku Bees & Trees zaštítit v České republice a dalších zemích EU.

Tak si račte vybrat. :-)

Alexandra