Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 79 Kč

ks
LiveAlbania

Indikace - posílení imunitního systému, zlepšení dýchacích problémů a snižování stresu a úzkosti Více

Kód produktu: P00059 Doprava a platba

Mateřídouškovec vonný (Thymus capitatus, známý také jako mateřídouška hlavatá, perský tymián nebo španělské oregano, je aromatická bylina, která se vyskytuje především v středomořských oblastech. Tato stálezelená bylina má malé, lesklé listy a charakteristickou vůni. Květy mateřídouškovce vonného jsou malé, růžové až fialové, a tvoří husté klasy.

Ačkoli zařazením patří do rodu s tymíánem, tak svým chemickým složením a účinky se však více přibližuje rodu Origanum (oregano). Obsahuje různé látky, včetně thymolu, karvakrolu, p-cymenu a dalších. Thymol je hlavní složkou, která má antiseptické a antimikrobiální vlastnosti.  V tradiční medicíně byl používán k léčbě nachlazení, bolestí v krku a trávicích problémů.

V kulinářství je mateřídouškovec vonný oblíbeným kořením, zejména v tradiční středomořské kuchyni. Jeho aromatické listy jsou často používány k ochucení různých pokrmů, včetně masa, ryb, omáček, polévek a grilovaných zeleninových pokrmů.

Informace o esenciálním oleji z mateřídouškovce:

  • Vlastnosti - olej má typicky silnou a pikantní vůni. Jeho aroma je známé svou bylinkovou a tříslovou vůní, která je svěží a teplá.

  • Použití v aromaterapii - často používá v aromaterapii kvůli svým pozitivním účinkům na imunitní systém, zlepšění dýchacích problémů a snižování stresu a úzkosti.

  • Podpora zdraví - má významné antiseptické vlastnosti. Kvůli obsahu thymolu se používá k dezinfekci ran, řezů a popálenin. Taktéž může pomoci při boji s infekcemi dýchacího ústrojí.


Extrakční proces: Parovodní destilace
Země původu: Albánie
Dávkování
masáž: 1-3 kapek na 10 ml nosného oleje (např. mandlový, kokosový nebo olivový olej)
koupel: 2-4 kapek na vanu teplé vody 
difuzér: 2-4 kapek na 100 ml vody
inhalace: 1-2 kapek na mísu horké vody

Upozornění:

Esenciální olej z mateřídouškovce je velmi koncentrovaný a silný. Při používání se doporučuje rozředit ho vhodným nosičem, jako je nosný olej. Při aplikaci na kůži je důležité provést předem zkoušku na alergickou reakci a vyhnout se kontaktu s očima a sliznicemi.


Proč si vybrat olej z albánských hor?

Esenciální oleje z divokých horských bylinek mají několik výhod oproti konvenčně pěstovaným olejům. Zde je několik z hlavních důvodů, proč jsou výjimečné:

  • Silnější chemické složení - divoké bylinky jsou vystaveny různým vlivům, jako jsou extrémní teploty, větrné podmínky, vysoká nadmořská výška a konzumace zvířaty. Tyto podmínky stimulují produkci esenciálních olejů a zvyšují jejich koncentraci účinných látek, což způsobuje jejich větší sílu a účinnost.

  • Absence pesticidů a chemikálií - planě rostoucí bylinky nemají žádný kontakt s pesticidy nebo chemikáliemi, které jsou často používány při konvenčním pěstování. To znamená, že oleje z těchto bylinek jsou přirozeně čisté a nezatížené nežádoucími látkami.

  • Ruční sběr -  díky nepřístupnosti hor se sběr provádí ručně, což znamená, že je věnována větší péče a pozornost jednotlivým rostlinám. To umožňuje výběr nejlepších rostlin a jejich sběr v optimálním čase, což má pozitivní vliv na kvalitu olejů.

  • Unikátní aroma a složení - rostliny rostoucí v horách mají často specifické podmínky prostředí, které ovlivňují jejich aroma a chemické složení. Oleje z divokých horských bylinek mají jedinečný a autentický charakter, který nelze plně reprodukovat u konvenčně pěstovaných variant.


Disclaimer:

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.