Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

55 Kč 3 666,66 Kč/l

ks
LiveAlbania

Indikace - dýchací cesty, pohybové ústrojí, prochladnutí, psychické povzbuzení Více

Balení: 15 mlKód produktu: P00033-2 Doprava a platba

Vavřín (Laurus nobilis) známý také jako bobkový list je stálezelený strom, který pochází ze Středomoří a má historickou, kulturní a léčebnou hodnotu.

Tento středně velký strom dosahuje výšky obvykle 10 až 18 metrů, ale někdy může dorůst až do výše 30 metrů. Má tmavě zelené, lesklé listy, které jsou kožovitého a eliptického tvaru. Většinou je větvený a jeho tvar se pohybuje od kulovitého až po sloupovitý.

Vavřín je známý zejména jako symbol vítězství, slávy a úspěchu, přičemž v antickém Řecku a Římě se používal jako věnec pro vítěze sportovních her a válečné hrdiny.

V kuchyni se vavřínové listy používají jako aromatická přísada do omáček, polévek, gulášů a marinád, přidávají jim kořeněnou chuť a příjemné aroma. Vavřín má také tradiční využití v lidovém lékařství se používá k podpoře léčby zažívacích potíží, bolestí kloubů, revmatismu a nachlazení. Rovněž se využívá v aromaterapii díky svým relaxačním účinkům

Díky svému symbolickému významu je vavřín stále používán v symbolice, heraldice, výzdobě a umění, a vavřínový věnec je oblíbeným prvkem při slavnostech a oslavách. Vavřín je tedy fascinující rostlina, která nachází široké uplatnění v různých oblastech lidské činnosti.

Informace o esenciálním oleji z vavřínu:

  • Vlastnosti - má výrazně aromatickou vůni, která je svěží, dřevitá a kořenitá. Má také silnou chuť. Je tmavě žlutý až hnědý.

  • Použití v aromaterapii - často používá v aromaterapii kvůli svým povzbuzujícím a povznášejícím účinkům. Pomáhá zlepšovat náladu, redukovat stres a únavu a zvyšovat koncentraci.

  • Podpora zdraví - olej má antiseptické, antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti. Může být použit k léčbě akné, infekcí kůže, ekzémů a lupů. Také podporuje trávení a může pomoci při nadýmání a zažívacích potížích.

  • Užití ve wellness - používá se v masážních olejích a balzámech kvůli svým povzbuzujícím účinkům na krevní oběh. Může také pomoci uvolnit svalové napětí a zmírnit bolesti kloubů a svalů.

  • Další použití - také se používá jako aromatická přísada do potpourri, parfémů a koupelových přísad. Má také odspuzující účinky na hmyz, a proto může být využíván jako přírodní repelent.


Extrakční proces: Parovodní destilace
Země původu: Albánie
Dávkování
masáž: 1-3 kapek na 10 ml nosného oleje (např. mandlový, kokosový nebo olivový olej)
koupel: 2-4 kapek na vanu teplé vody 
difuzér: 2-4 kapek na 100 ml vody
inhalace: 1-2 kapek na mísu horké vody

Upozornění:

Esenciální olej z vavřínu je velmi koncentrovaný a silný. Při používání se doporučuje rozředit ho vhodným nosičem, jako je nosný olej. Při aplikaci na kůži je důležité provést předem zkoušku na alergickou reakci a vyhnout se kontaktu s očima a sliznicemi.


Proč si vybrat olej z albánských hor?

Esenciální oleje z divokých horských bylinek mají několik výhod oproti konvenčně pěstovaným olejům. Zde je několik z hlavních důvodů, proč jsou výjimečné:

  • Silnější chemické složení - divoké bylinky jsou vystaveny různým vlivům, jako jsou extrémní teploty, větrné podmínky, vysoká nadmořská výška a konzumace zvířaty. Tyto podmínky stimulují produkci esenciálních olejů a zvyšují jejich koncentraci účinných látek, což způsobuje jejich větší sílu a účinnost.

  • Absence pesticidů a chemikálií - planě rostoucí bylinky nemají žádný kontakt s pesticidy nebo chemikáliemi, které jsou často používány při konvenčním pěstování. To znamená, že oleje z těchto bylinek jsou přirozeně čisté a nezatížené nežádoucími látkami.

  • Ruční sběr -  díky nepřístupnosti hor se sběr provádí ručně, což znamená, že je věnována větší péče a pozornost jednotlivým rostlinám. To umožňuje výběr nejlepších rostlin a jejich sběr v optimálním čase, což má pozitivní vliv na kvalitu olejů.

  • Unikátní aroma a složení - rostliny rostoucí v horách mají často specifické podmínky prostředí, které ovlivňují jejich aroma a chemické složení. Oleje z divokých horských bylinek mají jedinečný a autentický charakter, který nelze plně reprodukovat u konvenčně pěstovaných variant.


Disclaimer:

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.