Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

549 Kč 36 600 Kč/l

ks
LiveAlbania

Balení: 15 mlKód produktu: P00029-1 Doprava a platba

Drmek obecný (Vitex agnus-castus) je keřovitá rostlina, která původně pochází z oblasti Středomoří a jižní Evropy. Drmek je nazýván také jako mořská vrba, strom Abrahamův či mnišský pepř, protože byl vysazován v klášterech, aby jeho kulaté plody pomáhaly mnichům lépe snášet celibát. Účinně snižoval jejich touhu, což se přeneslo do jeho latinského botanického názvu Agnus castus – cudný beran. Dorůstá výšky obvykle 1,5 až 3 metry a má charakteristické dlouhé, dlanitě složené listy s sedmi až deseti lístky. Květy drmku obecného jsou drobné, fialové až modré a tvoří dlouhé květenství.

Drmek je znám více než 2500 let. Nejranější známky o jeho používání se datují  do doby starověkého Řecka a Říma. Plody drmka obsahují mnoho alkaloidů, flavonoidů a také látek, které mají funkci prekurzoru steroidních hormonů. Jinými slovy chovají se v těle podobně jako některé ženské hormony a jsou tedy vhodné pro ženy s hormonálními poruchamiTato vlastnost je klíčová pro regulaci menstruačního cyklu a zmírnění příznaků premenstruačního syndromu (PMS). Dále je drmek obecný využíván pro podporu plodnosti u žen a také jako prostředek k uklidnění a snížení stresu a úzkosti.

Informace o esenciálním oleji z drmku:

  • Vlastnosti - jedinečná a komplexní kompozice sladkých, mátových a kafrových tónů. Vůni je lehce květinová, ovocná a bylinná.
  • Regulace hormonů - používá se především k podpoře vyvážené produkce progesteronu a regulaci menstruačního cyklu. Proto je často doporučován pro ženy trpící nepravidelným menstruačním cyklem, premenstruačním syndromem (PMS) nebo některými příznaky menopauzy.

  • Zmírnění příznaků PMS - pomáhá zmírnění různých příznaků spojených s premenstruačním syndromem, včetně bolesti prsou, náladových výkyvů, podrážděnosti, úzkosti a změn libida.

  • Podpora plodnosti - je spojován s podporou plodnosti. Může pomoci při řešení hormonálních nerovnováh, které mohou mít vliv na schopnost otěhotnění.

  • Uklidňující účinky - má také relaxační a uklidňující účinky na nervový systém. Používá se k zmírnění stresu, úzkosti a nespavosti.


Extrakční proces: Parovodní destilace
Země původu: Albánie

Dávkování
masáž: 2-5 kapek na 10 ml nosného oleje (např. mandlový, kokosový nebo olivový olej)
koupel: 10 kapek na vanu teplé vody 
difuzér: 5-10 kapek na 100 ml vody

Upozornění:

Není vhodný pro těhotné ženy, kojící matky a děti. Při aplikaci na kůži je důležité provést předem zkoušku na alergickou reakci a vyhnout se kontaktu s očima a sliznicemi. Na kůži aplikujte pouze zředěné. 

Užívání esenciálních olejů vnitřně by mělo být prováděno pouze pod vedením kvalifikovaného aromaterapeuta nebo lékaře. Vnitřní užití esenciálních olejů není pro všechny oleje bezpečné a je nutné dodržovat specifické dávkování.


Proč si vybrat olej z albánských hor?

Esenciální oleje z divokých horských bylinek mají několik výhod oproti konvenčně pěstovaným olejům. Zde je několik z hlavních důvodů, proč jsou výjimečné:

  • Silnější chemické složení - divoké bylinky jsou vystaveny různým vlivům, jako jsou extrémní teploty, větrné podmínky, vysoká nadmořská výška a konzumace zvířaty. Tyto podmínky stimulují produkci esenciálních olejů a zvyšují jejich koncentraci účinných látek, což způsobuje jejich větší sílu a účinnost.

  • Absence pesticidů a chemikálií - planě rostoucí bylinky nemají žádný kontakt s pesticidy nebo chemikáliemi, které jsou často používány při konvenčním pěstování. To znamená, že oleje z těchto bylinek jsou přirozeně čisté a nezatížené nežádoucími látkami.

  • Ruční sběr -  díky nepřístupnosti hor se sběr provádí ručně, což znamená, že je věnována větší péče a pozornost jednotlivým rostlinám. To umožňuje výběr nejlepších rostlin a jejich sběr v optimálním čase, což má pozitivní vliv na kvalitu olejů.

  • Unikátní aroma a složení - rostliny rostoucí v horách mají často specifické podmínky prostředí, které ovlivňují jejich aroma a chemické složení. Oleje z divokých horských bylinek mají jedinečný a autentický charakter, který nelze plně reprodukovat u konvenčně pěstovaných variant.


Disclaimer:

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.