Čaj z hojníku horského (Sideritis scardica), též známého jako hojník skalní, mursalský čaj nebo třeba ranhoj horský, je tradiční bylinný nápoj z rostliny endemické pro oblasti Balkánu a další okolní oblasti. Název "horský čaj" odkazuje na prostředí, ve kterém rostlina obvykle roste, tj. ve vyšších horských oblastech.

Horský čaj z hojníku má tradiční využití v lidovém léčitelství na Balkáně, kde místní obyvatelé věří v jeho blahodárné účinky na zdraví. Obsahuje různé látky, jako jsou flavonoidy, fenolické sloučeniny a éterické oleje, které mohou mít antioxidantní a protizánětlivé vlastnosti. Traduje se, že tento čaj může přinést různé zdravotní přínosy, včetně posílení imunitního systému, podpory trávení a působení protizánětlivě.

Při přípravě čaje jsou často používány sušené nebo čerstvé listy hojníku, které jsou zality horkou vodou, čímž vzniká čaj s lehkou, bylinnou chutí.

V každém pyramidovém sáčku naleznete pouze celé květy divoce rostoucího hojníku horského, což zajišťuje zachování autentičnosti a přírodního charakteru této bylinky. Tyto cenné květy jsou pečlivě a ručně sbírány v oblastech, kde hojník přirozeně prosperuje.  Díky tomu, že hojník roste divoce, si můžete být jisti, že každý šálek čaje nese sílu divoké přírody.

Zdravotní benefity spojené s Hojníkem horským:

  • Antioxidanty - obsahuje antioxidanty, které mohou chránit buňky před poškozením volnými radikály. 

  • Imunitní systém - studie naznačují, že hojník může mít imunomodulační účinky, což znamená, že může ovlivňovat funkci imunitního systému. 

  • Protizánětlivé vlastnosti - hojník může mít protizánětlivé účinky. 

  • Podpora trávení - může pomoci při zažívacích problémech a podporovat zdraví zažívacího traktu.

  • Ochrana kardiovaskulárního systému - studie naznačují, že konzumace hojníkového čaje může mít příznivý vliv na kardiovaskulární zdraví, včetně regulace krevního tlaku a hladiny cholesterolu.


Složení:

100% Hojník horský (Sideritis scardica)

Hmotnost: 50g

Důležité informace:

Skladujte v suchém prostředí a chraňte před sluncem.

Pokud se u vás objeví alergická reakce nebo vyrážka, ihned přestaňte čaj konzumovat a poraďte se s lékařem.

 

*Uvedené informace vycházejí z informací agentury EMA o rostlinných léčivých přípravcích.


Disclaimer:

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.