Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 55 Kč

ks
LiveAlbania

Indikace - psychické uklidnění, přírodní repelent, stres a nespavost, podpora spánku Více

Kód produktu: P00031 Doprava a platba

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia), také známá jako pravá levandule, je aromatická rostlina z čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae). Pochází z oblastí Středomoří, ale je rozšířená po celém světě. 

Levandule lékařská má dlouhou historii používání v léčitelství. Je známa pro své uklidňující účinky na nervový systém a může pomoci při úzkosti, nespavosti a stresu. Dále je používána jako podpůrný prostředek při bolestech hlavy, migréně a trávicích obtížích. Má také pozitivní vliv na pokožku. Pomáhá uklidnit podrážděnou pokožku, vyrovnat tón pleti a podpořit její regeneraci. Díky svým protizánětlivým, antiseptickým a regeneračním vlastnostem je oblíbeným přísadou v kosmetických výrobcích, jako jsou krémy, oleje, šampony a mýdla.

Dalším způsobem užití levandule je příprava bylinného čaje. Čaj z levandule má uklidňující účinky a pomáhá při nespavosti a zažívacích potížích. Jeho příjemná chuť a aroma přispívají k uvolnění a harmonizaci organismu.

Informace o esenciálním oleji z levandule:

  • Vlastnosti - má květinovou vůni s jemnými tóny bylinek. 

  • Relaxace a uklidnění - často se používá k podpoře klidu a uvolnění. Může pomoci při úzkosti, nespavosti a stresu.

  • Podpora spánku - je oblíbeným prostředkem pro zlepšení kvality spánku. 

  • Antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti - přirozené antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Může být použit k ošetření drobných ran, popálenin a akné.

  • Wellness a aromaterapie - může být použit různými způsoby. Můžete ho inhalovat, přidat do aromalampy nebo třeba přidat do koupele. Olej z levandule je často používán v aromaterapii na podporu relaxace, snižování stresu a zlepšování nálady.

  • Masáže - olej můžete aplikovat na kůži nebo smíchat s olejovým nosičem a použít na masáže.


Extrakční proces: Parovodní destilace
Země původu: Albánie
Dávkování
masáž: 5-10 kapek na 30 ml nosného oleje (např. mandlový, kokosový nebo olivový olej)
koupel: 3-5 kapek na vanu teplé vody 
difuzér: 3-5 kapek na 100 ml vody

Upozornění:

Esenciální olej z divoké levandule je velmi koncentrovaný a silný. Při používání na kůži se doporučuje rozředit ho vhodným nosičem, jako je nosný olej. Při aplikaci na kůži je důležité provést předem zkoušku na alergickou reakci a vyhnout se kontaktu s očima a sliznicemi.

Užívání esenciálních olejů vnitřně by mělo být prováděno pouze pod vedením kvalifikovaného aromaterapeuta nebo lékaře. Vnitřní užití esenciálních olejů není pro všechny oleje bezpečné a je nutné dodržovat specifické dávkování.


Proč si vybrat olej z albánských hor?

Esenciální oleje z divokých horských bylinek mají několik výhod oproti konvenčně pěstovaným olejům. Zde je několik z hlavních důvodů, proč jsou výjimečné:

  • Silnější chemické složení - divoké bylinky jsou vystaveny různým vlivům, jako jsou extrémní teploty, větrné podmínky, vysoká nadmořská výška a konzumace zvířaty. Tyto podmínky stimulují produkci esenciálních olejů a zvyšují jejich koncentraci účinných látek, což způsobuje jejich větší sílu a účinnost.

  • Absence pesticidů a chemikálií - planě rostoucí bylinky nemají žádný kontakt s pesticidy nebo chemikáliemi, které jsou často používány při konvenčním pěstování. To znamená, že oleje z těchto bylinek jsou přirozeně čisté a nezatížené nežádoucími látkami.

  • Ruční sběr -  díky nepřístupnosti hor se sběr provádí ručně, což znamená, že je věnována větší péče a pozornost jednotlivým rostlinám. To umožňuje výběr nejlepších rostlin a jejich sběr v optimálním čase, což má pozitivní vliv na kvalitu olejů.

  • Unikátní aroma a složení - rostliny rostoucí v horách mají často specifické podmínky prostředí, které ovlivňují jejich aroma a chemické složení. Oleje z divokých horských bylinek mají jedinečný a autentický charakter, který nelze plně reprodukovat u konvenčně pěstovaných variant.


Disclaimer:

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.