Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

449 Kč 29 933,33 Kč/l

ks
LiveAlbania

Indikace - podpora při trávení, nadýmání a kolikách, nachlazení a bronchitida, menstruační bolesti Více

Balení: 15 mlKód produktu: P00030-1 Doprava a platba

Polej obecná (Mentha pulegium) je drobná aromatická bylina, která spadá do čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae). Říká se jí také máta sv. Vavřince nebo máta polej. Tato trvalka dosahuje výšky přibližně 10-50 cm a má úzké listy s vroubkovanými okraji a světle zelenou barvu. Na vrcholu stonků se objevují husté klasy růžových nebo fialových květů.

Polej má dlouhou historii v lidovém léčitelství. Obsahuje esenciální olej s hlavními složkami, jako jsou pulegon, menthon a isomenthon. Má řadu blahodárných účinků na trávení a záněty v těle. Je užitečný při potížích s trávením, nadýmavosti a kolikách. Může pomoci při nachlazení, bronchitidě a podporuje správnou funkci žlučových cest.

Dále působí příznivě při menstruačních bolestech a stimuluje endokrinní systém. Důležitým efektem je také regulace menstruačního cyklu.

Jako kosmetická složka pomáhá sjednotit tón pleti a snižovat pigmentové skvrny a pihy.

V minulosti byl také využíván k odhánění blech a vykazuje mykolytické vlastnosti. 

Informace o esenciálním oleji z poleje:

  • Vlastnosti - má intenzivní vůni, která je často popsána jako svěží, bylinná a mírně citrusová. Barva je světle žlutá.

  • Chemické složení - hlavními složkami esenciálního oleje z poleje obecné jsou pulegon, isomenthon, menthon, limonen, pinen a další. Je důležité mít na paměti, že ve větším množství může být pulegon toxický a je třeba s ním zacházet opatrně.

  • Použití v aromaterapii - je oblíbeným olejem v aromaterapii. Jeho svěží vůně se často používá k povzbuzení mysli, zlepšení koncentrace a úlevě od únavy. Používá se také na podporu trávení a zmírňění zažívacích potíží.

  • Repelent - má také repelentní účinky na hmyz, jako jsou komáři a vosy. Jeho vůně odrazuje hmyz a může být použita jako přírodní alternativa k ochraně před štípavými hmyzem.


Extrakční proces: Parovodní destilace
Země původu: Albánie
Dávkování
masáž: 1-3 kapek na 10 ml nosného oleje (např. mandlový, kokosový nebo olivový olej)
koupel: 2-4 kapek na vanu teplé vody 
difuzér: 2-5 kapek na 100 ml vody
inhalace: 1-2 kapek na mísu horké vody

Upozornění:  

Tento éterický olej není vhodný pro začátečníky v aromaterapii, vždy je nutné se o jeho použití poradit se zkušeným aromaterapeutem anebo ho používat přímo pod jeho odborným dohledem.

Nesmí se užívat vnitřně. Nesmí ho používat těhotné a kojící ženy, má abortivní účinky, vyvolává menstruaci. Při předávkování může způsobit špatnou činnost jater a nervového systému. 

Je hepatotoxický. Nesmí ho používat také astmatici a epileptici.

Nepoužívejte esenciální olej na kůži nenaředěný, vyhněte se kontaktu s očima a citlivým oblastem.


Proč si vybrat olej z albánských hor?

Esenciální oleje z divokých horských bylinek mají několik výhod oproti konvenčně pěstovaným olejům. Zde je několik z hlavních důvodů, proč jsou výjimečné:

  • Silnější chemické složení - divoké bylinky jsou vystaveny různým vlivům, jako jsou extrémní teploty, větrné podmínky, vysoká nadmořská výška a konzumace zvířaty. Tyto podmínky stimulují produkci esenciálních olejů a zvyšují jejich koncentraci účinných látek, což způsobuje jejich větší sílu a účinnost.

  • Absence pesticidů a chemikálií - planě rostoucí bylinky nemají žádný kontakt s pesticidy nebo chemikáliemi, které jsou často používány při konvenčním pěstování. To znamená, že oleje z těchto bylinek jsou přirozeně čisté a nezatížené nežádoucími látkami.

  • Ruční sběr -  díky nepřístupnosti hor se sběr provádí ručně, což znamená, že je věnována větší péče a pozornost jednotlivým rostlinám. To umožňuje výběr nejlepších rostlin a jejich sběr v optimálním čase, což má pozitivní vliv na kvalitu olejů.

  • Unikátní aroma a složení - rostliny rostoucí v horách mají často specifické podmínky prostředí, které ovlivňují jejich aroma a chemické složení. Oleje z divokých horských bylinek mají jedinečný a autentický charakter, který nelze plně reprodukovat u konvenčně pěstovaných variant.


Disclaimer:

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.