Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

55 Kč 2 750 Kč/l

ks
LiveAlbania

Indikace - tlumení menstruačních bolestí, léčba infekcí, zmírnění pocení, odpuzuje hmyz. Více

Balení: 20 mlKód produktu: 299-2 Doprava a platba

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) je léčivá rostlina pocházející ze Středomoří. Tento stálezelený keř dosahuje výšky až 60 cm a má úzké, šedozelené listy s jemnými chloupky. Na vrcholu stonku rozkvétají modro-fialové nebo fialově růžové květy. Šalvěj lékařská je známá pro svou výraznou vůni a je často využívána v kuchyni jako aromatická bylina při dochucování pokrmů, jako jsou omáčky, masová jídla, dušená zelenina a další.

Kromě toho, že se šalvěj používá jako koření, má také dlouhou historii v tradiční medicíně pro své léčivé vlastnosti. Obsahuje mnoho bioaktivních látek, jako jsou flavonoidy, fenolické kyseliny, diterpenoidy a silice, díky kterým má šalvěj antiseptické, protizánětlivé, protiplísňové a antioxidantové účinky.

V tradiční medicíně se šalvěj lékařská využívá k podpoře trávení a zmírnění zažívacích potíží, jako je nadýmání, pálení žáhy a bolesti v břiše. Čaj z listů šalvěje se používá také k léčbě onemocnění dýchacích cest, jako jsou kašel, nachlazení a bolest v krku, protože inhalace páry šalvěje uvolňuje dýchací cesty a zmírňuje zánět. Obsahuje také antioxidanty, které poskytují ochranu těla před poškozením volnými radikály a podporují celkové zdraví. 

Informace o esenciálním oleji z šalvěje:

  • Vlastnosti - má výraznou, charakteristickou vůni. Je aromatická a kořeněná s nádechem svěžesti. Bezbarvá až světle žlutá kapalina.
  • Léčivé vlastnosti - má antibakteriální, protizánětlivé, protiplísňové a antioxidantové vlastnosti. Je také známý svým povzbuzujícím a relaxačním účinkem.
  • Podpora trávení - šalvějový olej se tradičně používá k podpoře trávení. Může pomoci při snižování nadýmání, zklidňování zažívacího traktu a podpoře vylučování žaludečních šťáv.
  • Léčba infekcí ústní dutiny - má antiseptické vlastnosti a může být použit k léčbě infekcí ústní dutiny, jako jsou vředy v ústech, bolesti v krku, po extrakci zubů a záněty dásní. Může také pomoci snížit špatný dech.
  • Menstruační problémy - některé ženy používají šalvějový olej k úlevě od menstruačních problémů, jako jsou bolestivá menstruace a příliš silné krvácení. Má protikřečové a regulující účinky na hormony.

Extrakční proces: Parovodní destilace
Země původu: Albánie
Dávkování
masáž: 1-3 kapek na 10 ml nosného oleje 
koupel: 2-4 kapek na vanu teplé vody 
difuzér: 2-5 kapek na 100 ml vody
inhalace: 1-2 kapek na mísu horké vody

Upozornění:

Při užívání šalvěje lékařské je však důležité dbát obezřetnosti. Při nadměrném užívání nebo u citlivých jedinců může způsobit nežádoucí účinky, jako jsou žaludeční potíže nebo alergické reakce. Těhotné a kojící ženy by se měly vyhnout užívání šalvěje, neboť by mohla ovlivnit hormonální rovnováhu.

Esenciální olej z divoké šalvěje je velmi koncentrovaný a silný. Při používání na kůži se doporučuje rozředit ho vhodným nosičem, jako je nosný olej. Při aplikaci na kůži je důležité provést předem zkoušku na alergickou reakci a vyhnout se kontaktu s očima a sliznicemi.

Užívání esenciálních olejů vnitřně by mělo být prováděno pouze pod vedením kvalifikovaného aromaterapeuta nebo lékaře. Vnitřní užití esenciálních olejů není pro všechny oleje bezpečné a je nutné dodržovat specifické dávkování.


Proč si vybrat olej z albánských hor?

Esenciální oleje z divokých horských bylinek mají několik výhod oproti konvenčně pěstovaným olejům. Zde je několik z hlavních důvodů, proč jsou výjimečné:

  • Silnější chemické složení - divoké bylinky jsou vystaveny různým vlivům, jako jsou extrémní teploty, větrné podmínky, vysoká nadmořská výška a konzumace zvířaty. Tyto podmínky stimulují produkci esenciálních olejů a zvyšují jejich koncentraci účinných látek, což způsobuje jejich větší sílu a účinnost.

  • Absence pesticidů a chemikálií - planě rostoucí bylinky nemají žádný kontakt s pesticidy nebo chemikáliemi, které jsou často používány při konvenčním pěstování. To znamená, že oleje z těchto bylinek jsou přirozeně čisté a nezatížené nežádoucími látkami.

  • Ruční sběr -  díky nepřístupnosti hor se sběr provádí ručně, což znamená, že je věnována větší péče a pozornost jednotlivým rostlinám. To umožňuje výběr nejlepších rostlin a jejich sběr v optimálním čase, což má pozitivní vliv na kvalitu olejů.

  • Unikátní aroma a složení - rostliny rostoucí v horách mají často specifické podmínky prostředí, které ovlivňují jejich aroma a chemické složení. Oleje z divokých horských bylinek mají jedinečný a autentický charakter, který nelze plně reprodukovat u konvenčně pěstovaných variant.


Disclaimer:

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.