Oslňte své chuťové buňky tímto lahodným krémem, který přináší výraznou kombinaci žampionů a bílého lanýže.

Na co se krém hodí?

Žampionový krém s bílým lanýžem můžete využít v mnoha receptech. Výborně doplňuje těstoviny, ale hodí se také k ozvláštnění krémových zeleninových polévek.

Pro intenzivní chuť lanýžů můžete žampiovový krém natřít samostatně na opečený čerstvý chléb. Krém také skvěle poslouží jako součást dipu ke grilovaným žampionům, paprikám, cuketám nebo cherry rajčatům.

Lokalita a původ

WildGarden sídlí v malebné oblasti poblíž města Elbasan. Tato oblast je známá svým příznivým klimatem a optimálními podmínkami pro růst lanýžů. Právě zde jsou tyto vzácné plody sbírány s ohromnou péčí a vášní, aby se dostaly přímo na váš stůl.

Albánie je jednou z mála zemí, která poskytuje ideální prostředí pro přirozený růst divokých lanýžů. S teplým podnebím, optimální vlhkostí a specifickým podložím v této oblasti, jsou lanýže zde považovány za poklad přírody.

Lanýž Borchiův - Tuber borchii

Známý také jako bělostný nebo zimní lanýž, představuje zajímavou odrůdu lanýže. Vnější struktura tohoto lanýže je světlejší a hladká, uvnitř je hnědý. Oproti letnímu lanýži má velmi jemnou vůni, díky které je ceněnou kulinářskou surovinou.

Borchiův lanýž se vyznačuje růstem v zimních měsících a preferuje chladnější podnebí. Roste pod stromy, jako jsou bříza, habr nebo borovice, a vyžaduje půdu bohatou na vápník.

Tato odrůda se vyskytuje v různých evropských zemích, včetně Albánie.

Jeho jemná chuť a textura přinášejí možnosti pro přípravu různých pokrmů, především těstovin, omáček, krémových polévek a dokonce i dezertů. Odrůda Tuber borchii tak nabízí gurmetům zajímavou variaci pro různá kulinářská dobrodružství. Nebojte se experimentovat!


Složení: 52% žampiony, 5%bílý lanýž Borchiův (tuber borchii), olivový olej, slunečnicový olej, petržel, česnek, přírodní aroma bílého lanýže

Balení: 100g