Vína z vinařství Nurellari - ideální spojení tradice, dobrých přírodních podmínek a moderních postupů

Pokud chcete ochutnat ta nejlepší vína z Albánie, tak jste v Nurellari na správné adrese. Toto rodinné vinařství bylo založeno v roce 1995.

Rozkládá se na dohled posvátné hory Tomorri, kousek od historického města Berat zapsaného do seznamu UNESCO. Oblast kolem Beratu je právem považována za kolébku vinařství v Albánii. Podle některých zdrojů se v této oblasti pěstuje víno již více jak tři tisíce let. Bohužel byla tisíciletá historie a tradice kvalitního vína částečně přerušená v době komunismu. Hodžův režim se více než o kvalitu, staral o kvantitu produkovaného vína a po pádu režimu tak bylo třeba napravit napáchané škody.

To se naštěstí povedlo. Rodiny, které tradičně měli blízko k vinařství využili rozvolnění v devadesátých letech dvacátého století a poslalo svoje členy studovat víno do zahraničí. Díky zahraničním stážím v Německu, Itálii nebo v Řecku se tak rychle podařilo obnovit tradici kvalitního vinařství.

Spolu se znalostmi přicházeli do Albánie také nové technologie.

Vinařství Nurellari je typickým příkladem této praxe. Jejich technologické vybavení je vyrobeno v EU a směle snese srovnání s těmi nejmodernějšími vinařstvími v evropské unii.

Zároveň navazují na tisíciletou tradici pěstování vína v oblasti Beratu. Výsledkem jsou kvalitní vína s autentickou chutí.

Určitě ochutnejte jejich víno z odrůdy Puls, která roste právě jen v oblasti Beratu. Tohle nikde jinde nevyzkoušíte.

Tak na zdraví!


Výběr z vín Nurellari:

Montemeca

Harmonie Odrůd: Ochutnejte Montemeca, harmonickou směs Montepulciano, Merlot a Cabernet. Toto víno nabízí vyváženou chuť podtrženou šestiměsíčním zráním v dubových sudech. Skvělý se hodí k masu, zvláště k marinovanému hovězímu.

Lavardar Red a Lavardar White 

Klenot z Vinic Albánie: Víno Lavardar White se vyrábí z odrůdy Debina, která přináší dobře vyváženou chuť ideální k celovečernímu pití. Varianta Lavardar Red, s stejným původem, nabízí aromatickou paletu, která skvěle doplňuje grilované maso, především hovězí.

Pulsi Beratit

Regionální Unikát: Pulsi Beratit je odrazem tradice vinařství v oblasti Beratu. Toto víno, vyráběné pouze z odrůdy Puls rostoucí v této oblasti, přináší autentickou chuť Albánie. Ideální k mořským plodům a těstovinám.

Zažijte autentickou chuť albánského vína, které nikde jinde nekoupíte.