Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 79 Kč

ks
LEA 2011

Tato lahůdka se stala oblíbenou přísadou v mnoha kuchyních díky své bohaté chuti a širokému spektru použití. Více

Kód produktu: P00044 Doprava a platba

Divoké fíky jsou tropické rostliny náležící do čeledi Moraceae. Jsou známé pro své zajímavé květiny a plody. Divoké fíky mohou být stromy nebo keře a dorůstají až do výšky 10-30 metrů. Tato rostlina má více než 750 druhů, které jsou rozšířeny po celém světě, zejména v tropických a subtropických oblastech. Mezi známé druhy divokých fíků patří fík obecný (Ficus carica) a fík benátský (Ficus benjamina).

Divoké fíky jsou často součástí tropických a subtropických lesů a mohou navazovat symbiotický vztah s určitými druhy vos a jiného hmyzu, což je nezbytné pro opylování.

Plody divokých fíků jsou bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály. Jsou také využívány v tradiční medicíně pro různé účely. Kromě konzumace plodů jsou divoké fíky oblíbené i mezi pěstiteli bonsají kvůli svým malým listům a schopnosti růst v nádobách.

V některých kulturách mají divoké fíky symbolický význam, například v Bibli jsou symbolem plodnosti a prosperity.

Jaké jsou zdravotní benefity konzumace divokých fíků?

  • Nutriční hodnota - jsou bohaté na vitamíny (zejména vitamín C, vitamín K, vitamín B6), minerály (včetně draslíku, hořčíku, vápníku a železa) a vlákninu. 

  • Zlepšení trávení - díky vysokému obsahu vlákniny mohou pomoci zlepšit trávení a prevenci zácpy. Vláknina pomáhá udržovat střevní zdraví a podporuje pravidelnou stolici.

  • Antioxidanty - antioxidanty, jako je vitamín C, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a mohou snižovat riziko oxidačního stresu a spojených zdravotních problémů.

  • Zdraví kostí - vitamín K a vápník jsou důležité pro zdraví kostí a mohou přispět k prevenci osteoporózy.

Co s fíky v sirupu?

Tato lahůdka se stala oblíbenou přísadou v mnoha kuchyních díky své bohaté chuti a širokému spektru použití. V první řadě můžete divoké fíky naložené v sirupu využít při přípravě dezertů, na zmrzlinu nebo do náplní koláčů. Použijte je jako sladký topping na palačinky, vločky nebo toast se sýrem.

Další možností je podávat fíky spolu se sýrem a ořechy. Pokud rádi experimentujete se saláty, divoké fíky mohou být skvělým doplňkem. Přidejte je do směsí s listovým salátem, vlašskými ořechy, kozím sýrem a vinným octem pro bohatou chuť a kontrast sladkého a slaného.

Jsou ideální pro vytvoření sladko-kyselých omáček a glazur na maso nebo drůbež.

Složení: 45% fíky, cukr, voda, glukozovy sirup, kyselina citronová- regulátor kyselosti E 330

Výživové údaje na 100g výrobku:

  • Energie - 1224 KJ/288 Kcal
  • Tuky - 0g
  • Sacharidy - 72,3g  - z toho cukry - 61g
  • Bílkoviny - 0g Sůl - 0g 

Hmotnost obsahu: 450g